Klub chovateľov Belgických obrov
17.10.2014

Spravodaj 2013

Program

z výročnej členskej schôdze konanej dňa 02.03.2013 v Ružomberku

 

  1. Otvorenie

  2. Kontrola uznesenia z členskej schôdze z roku 2012 konanej v Ružomberku

  3. Správa o hospodárení

  4. Správa o registrácii

  5. Správa o činnosti klubu

  6. Vyhodnotenie klubových súťaží a odovzdanie cien

  7. Predstavenie nových členov klubu BO

  8. Európska výstava v Nemecku v Lipsku

  9. Diskusia

  10. Návrh na uznesenie a záver
     

 Správa o činnosti klubu chovateľov Belgických obrov a BOA

za rok 2012

Vážení chovatelia, priatelia a členovia klubu vítam Vás na výročnej členskej schôdze ktorá sa už tradične uskutočňuje v moteli Ranč pri Ružomberku.

Rok 2012 bol pre našich členov z pohľadu výstavníctva bohatý. Bola výstava mladých zvierat Ivanka pri Nitre, špeciálna výstava klubu  sa konala pri konaní sa Národnej výstavy v Nitre a Európska výstava konaná v Nemeckom Lipsku.

Výstava mladých zvierat Ivanka pri Nitre: Na tejto výstave bolo vystavených 47 kusov obrov. Z toho klubisti vystavili 34kusov,10 divoko sfarbených , 4 železitých, 4 modré a 16 bielych . Králik Igora Gengela sa stal víťazom výstavy, Marián Benedikovič získal na králika železitého šampióna Slovenska,Majstrom Slovenska sa stal Miroslav Horvath s kolekciou BOA na ktorú získal 383,0b .Čestné ceny získal p.Mojcher,p.Diňa,p.Labun

Gregor Koraczynski „ Šampión „ , Jozef Dinka „ Čestná cena „ a ďalšie výborné ocenenia.

Špeciálna výstava NITRA 2012: Výstava sa konala dňa 10-11.11.2012 vo výstavisku AGROKOMPLEXU, zúčastnili sa na nej osemnásti chovatelia s počtom 142 králikov z toho 58 ks divokých,23ks železitých,9ks čierných,4ks modrých,8ks činčilových a 38ks bielych. Je to nárast oproti minulému roku o 35 ks králikov. Posudzovanie vykonali 2 posudzovatelia p. Kniežo a p.Kelemen s odborným prístupom. Králiky boli na výbornej úrovni avšak mnohý chovatelia šetrili králiky pre Európsku výstavu v Lipsku .

Tu su ocenenia:

  • Majstrom Slovenska vo farbe divokej Jozef MARKO 383,5b
  • Majstrom Slovenska vo farbe železitej Jozef MARKO 383,0b
  • Majstrom Slovenska vo farbe čiernej Marian BENEDIKOVIČ 383,5b
  • Majstrom Slovenska vo BOA Pavel REČO 383,0b
  • Šampion Slovenska vo farbe divokej :
    • Jozef DINKA 96,5b
    • Jozef MARKO 96,0b
  • Šampion Slovenska vo farbe železitej : Jozef MARKO 96,5b
  • Šampion Slovenskavo farbe čiernej : Marian BENEDIKOVIČ 97,0b
  • Šampion Slovenskavo farbe bielej :
    • Pavel REČO 96,5b
    • Pavel REČO 96,5b

Čestne ceny získali :Marko Jozef, Benedikovič Marian, Liščak Ladislav ,Labun Ján, Jacak David a Diňa Miroslav.


Erópska výstava LIPSKO Nemecko : Výstava bola usporiadaná v dňoch 7 a 9 . novembra 2012.Na tejto výstave sa zúčastnili a vystavovali aj naši členovia svoje králiky a to p.Dinka Jozef ,p.Benedikovič Marian ,p.Marko Jozef ,p.Koracsynski Gregor.Priateľ Benedikovič získal titul MAJSTER EUROPY a titul ŠAMPION EUROPY na kolekciu BO čiernych. Ako jediný Slovák získal tituly ,ináč všetky tituly majster Európy a šampióni Európy získali len Nemecký chovatelia.

Majster Európy farba divoká: Herbert Henn, Nordleda 388,5

2. Heribert Leitschuh, Flieden-Magdl. 387,5

3. Georg Thom, Aachen 387,0

3. Johann Wechselberger, Ebbs, Österr. 387,0

5. Uwe Postel, Burg 386,0

5. Werner Hartleb, Büttstedt 386,0

5. Arnhold Zachmann, Neustrehlitz 386,0

8. Matthias Ehser, Langerwehe 385,5

8. ZGM Horn-Hoffmann, Lich 385,5

8. Waldemar Bernhardt, Schifferstadt 385,5

8. Manfred Knappe, Traunstein 385,5

8. Karl Schleicher, Motten 385,5

8. Reinhardt Kilian, Ruhlsdorf 385,5 Pkt.

  • Majster Európy farba železitá: 386,5b Thomas REICH Nemecko
  • Majster Európy farba čierna: 379,5b Silvia WIDMAN Nemecko
  • Majster Európy farba čierna: 379,5b Marian BENEDIKOVIČ Slovensko
  • Majster Európy farba modrá: 383,0b Stephan TIMMIG Nemecko
  • Majster Európy farba divo modrá: 381,5b Gregor KUHN Nemecko
  • Majster Európy farba činčilová: 382,0b Mathias CHRISTMANN Nemecko
  • Majster Európy farba žltá: 383,5b Wilfried FRITSCHE Nemecko
  • Majster Európy farba biela: 387,0b Dietrich LIPINSKI Nemecko

 

  • Šampión Európy farba divoká:
    • 1,0 98,0b Herbert HENN , Nemecko
    • 0,1 98,0b Manfred KNAPPE, Nemecko
  • Šampión Európy farba železitá:
    • 1,0 97,0b Bernd BIEFEL, Nemecko
    • 0,1 96,5b Thomas REICH Nemecko
  • Šampión Európy farba čierná 1,0 96,0b Marian BENEDIKOVIČ Slovensko
  • Šampión Európy farba modrá 1,0 96,5b Stephan TIMMIG Nemecko
  • Šampión Európy farba divo modrá 1,0 96,5b Thomas SCHMIDT, Nemecko
  • Šampión Európy farba činčilová 1,0 96,0b Siegfried KOLLETH, Nemecko
  • Šampión Európy farba žltá 1,0 97,0b Johanes RENNINGHOFF Nemecko
  • Šampión Európy farba žltá 1,0 97,0b Bernd LAUMANN Nemecko
  • Šampión Európy farba biela 1,0 98,0b Thomas REICH Nemecko
  • Šampión Európy farba biela 1,0 97,5b Wolfgang KNUST Nemecko

    Vyhodnotenie súťaže o pohár predsedu klubu BO a BOA v roku 2012

BO divoké, farebné, BOA

  1. SLIACKÝ Milan 384,5b

  2. BENEDIKOVIČ Marian 384,5b

  3. GERGEL Igor 383,5b

  4. LABUN Ján 383,0b

  5. HORVÁTH Miroslav 383,0b

  6. MAJCHER 382,0b

  7. DIŇA Miroslav 381,0b

  8. BUDOŠ Jozef 380,0b

Číslo klietky

Pohlavie

Body

Kolekcia

Ocenenie

Vystavovateľ

divoko sfarbený

302

1.0

95,0

 

 

MAJCHER

301

1.0

96,0

 

 

 

302

0.1

96,0

 

 

 

303

0.1

95,0

382,0

 

 

308

1.0

96,5

 

 

SLIACKY Milan

309

0.1

96,5

 

 

 

310

0.1

96,5

 

 

 

311

0.1

95,0

384,5

 

 

železitý

318

1.0

96,5

 

šampion

BENEDIKOVIC Marian

319

1.0

96,0

 

 

 

320

0.1

96,0

 

 

 

321

0.1

96,0

384,5

 

 

modrý

328

0.1

97,0

 

Výtaz vyst.

GERGEL Igor

329

1.0

96,0

 

 

 

330

1.0

95,5

 

 

 

331

0.1

95,0

383,5

 

 

Belgický obor albín

332

1.0

94,5

 

 

BUDOŠ Jozef

333

1.0

96,0

 

 

 

334

1.0

95,0

 

 

 

335

0.1

94,5

380,0

 

 

336

0.1

95,5

 

 

DIŇA Miroslav

337

0.1

94,0

 

 

 

338

1.0

96,5

 

Č.C.

 

339

1.0

95,0

381,0

 

 

340

1.0

96,0

 

 

HORVÁTH Miroslav

341

1.0

95,5

 

 

 

342

0.1

96,5

 

 

 

343

0.1

95,0

383,0

MSR

 

344

1.0

96,0

 

Č.C

LABUN Ján

345

0.1

96,0

 

 

 

346

0.1

95,5

 

 

 

347

0.1

95,5

383,0

 

 

 


Špeciálna výstava králikov Belgických obrov – NITRA 2012

Č

Meno, kontakt

Pohl.

Far.

K.

Body, cena

4000

Lászlo Barcsa

1,0

Div.

K1

95,0b

4001

Kultyrhaz UT 7

0,1

 

K1

95,0b

4002

3924 Taktakenez, HU

0,1

 

K1

95,5b

4003

0036/303255579

0,1

 

K1

94,5b

 

 

 

 

 

380,0b

 

 

 

 

 

 

4004

Lászlo Barcsa

1,0

Div.

K2

95,5b

4005

Kultyrhaz UT 7

0,1

 

K2

94,5b

4006

3924 Taktakenez, HU

0,1

 

K2

96,0b

4007

0036/303255579

0,1

 

K2

95,0b

 

 

 

 

 

381,0b

 

 

 

 

 

 

4008

Jozef Dinka

1,0

Div.

K1

95,0b

4009

Boreková 59

1,0

 

K1

95,0b

4010

821 06 Bratislava

0,1

 

K1

95,5b

4011

0907 222 250

0,1

 

K1

95,5b

 

 

 

 

 

381,0b

 

 

 

 

 

 

4012

Jozef Dinka

1,0

Div.

K2

96,5b Š

4013

Boreková 59

1,0

 

K2

96,0b

4014

821 06 Bratislava

1,0

 

K2

96,0b

4015

0907 222 250

0,1

 

K2

95,0b

 

 

 

 

 

383,5b

 

 

 

 

 

 

4016

Jozef Jacak

1,0

Div.

K

95,5b

4017

Matovce 36

1,0

 

K

95,0b

4018

090 42 Okruhle

1,0

 

K

95,0b

4019

0949 792 166

0,1

 

K

95,0b

 

 

 

 

 

380,5b

 

 

 

 

 

 

4020

Jozef Marko

1,0

Div.

K1

95,0b M

4021

Beloveža 90

1,0

 

K1

96,0b M S

4022

086 14 Bardejov

0,1

 

K1

96,5b M

4023

0905 551 384

0,1

 

K1

96,0b M

 

 

 

 

 

383,5b

 

 

 

 

 

 

4024

Jozef Marko

1,0

Div.

K2

96,0b ČC

4025

Beloveža 90

1,0

 

K2

96,0b ČC

4026

086 14 Bardejov

1,0

 

K2

96,0b ČC

4027

0905 551 384

0,1

 

K2

94,5b ČC

 

 

 

 

 

382,5b

 

 

 

 

 

 

4028

Miroslav Ondrušek

1,0

Div.

K1

95,5b

4029

Raková 839

1,0

 

K1

95,0b

4030

0908 599 835

1,0

 

K1

95,0b

4031

 

1,0

 

K1

94,5b

 

 

 

 

 

380,0b

4032

Emil Pieger

1,0

Div.

K1

94,5b

4033

SNP 17

1,0

 

K1

93,5b

4034

056 01 Gelnica

1,0

 

K1

95,5b

4035

0904 358 779

1,0

 

K1

91,5

 

 

 

 

 

375,0b

 

 

 

 

 

 

4036

Milan Sliacky

1,0

Div.

K1

95,5b

4037

Karola Sarvu 8/25

1,0

 

K1

93,5b

4038

034 01 Ružomberok

0,1

 

K1

94,5b

4039

0915 813 806

0,1

 

K1

94,5b

 

 

 

 

 

378,0b

 

 

 

 

 

 

4044

Peter Šimiček

1,0

Div.

K1

95,5b

4045

Zalázne 20

0,1

 

K1

95,0b

4046

919 04 Smolenice

0,1

 

K1

95,5b

4047

0918 728 427

0,1

 

K1

94,5b

 

 

 

 

 

380,5b

 

 

 

 

 

 

4052

Vladimír Vrba

1,0

Div.

K1

95,0b

4053

Luběnice 37

1,0

 

K1

96,0b

4054

783 46 Česko

0,1

 

K1

95,5b

4055

00420 774 16 99 56

0,1

 

K1

95,0b

 

 

 

 

 

381,5b

 

 

 

 

 

 

4056

Miroslav Ondrušek

1,0

Div.

 

96,0b

 

Raková 839

 

 

 

 

 

0908 599 835

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4057

Emil Pieger

0,1

Div.

 

93,5b

4058

SNP 17

1,9

 

 

95,5b

 

056 01 Gelnica

 

 

 

 

 

0904 358 779

 

 

 

 

Železité

4059

Marian Benedikovič

1,0

Žel.

K1

95,5b

4060

Pivovárska 420/9

1,0

 

K1

96,5b ČC

4061

919 04 Smolenice

1,0

 

K1

95,5b

4062

0907 897 955

0,1

 

K1

95,5b

 

 

 

 

 

383,0b

 

 

 

 

 

 

4063

P. Dolník

1,0

Žel.

K

95,0b

4064

Kunerád 217

0,1

 

K

95,5b

4065

01313 Rajecké Teplice

0,1

 

K

95,0b

4066

0903 567 743

0,1

 

K

95,5b

 

 

 

 

 

381,0b

 

 

 

 

 

 

4067

Ladislav Liščak

1,0

Žel.

K1

95,5b

4068

U Halušky 1271

1,0

 

K1

95,5b

4069

023 51 Raková

0,1

 

K1

96,5b ČC

4070

041/25314

0,1

Žel.

K1

93,5b

 

 

 

 

 

381,0b

4071

Jozef Marko

1,0

Žel.

K

95,0b M

4072

Beloveža 90

1,0

 

K

95,5b M

4073

086 14 Bardejov

1,0

 

K

96,0b M

4074

0905 551 384

0,1

 

K

96,5b M S

 

 

 

 

 

383,0b

 

 

 

 

 

 

4075

Marian Andrašík

1,0

Žel.

 

95,0

4076

Zápotočie 384

1,0

 

 

95,0b

4077

906 32 Jablonica

0,1

 

 

95,0b

4078

0903 976 073

0,1

 

 

94,0b

 

 

 

 

 

 

4079

Marian Benedikovič

0,1

Žel.

 

96,5b

4080

Pivovárska 420/9

0,1

 

 

95,0b

 

919 04 Smolenice

 

 

 

 

 

0907 897 955

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4081

Ladislav Liščak

1,0

Žel.

 

MV

4082

U Halušky 1271

0,1

 

 

MD

 

023 51 Raková

 

 

 

 

 

041/25314

 

 

 

 

Čierne

4083

Marian Benedikovič

1,0

Čier.

K1

95,0b M

4084

Pivovárska 420/9

0,1

 

K1

96,0b M

4085

919 04 Smolenice

1,0

 

K1

97,0b M S

4086

0907 897 955

0,1

 

K1

95,5b M

 

 

 

 

 

383,5b

 

 

 

 

 

 

4087

Marian Andrašík

1,0

Čier.

 

MVD

 

Zápotočie 384

 

 

 

 

 

906 32 Jablonica

 

 

 

 

 

0903 976 073

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4088

Ján Labun

0,1

Čier.

 

96,5b ČC

4089

Pavlovičová 178/18

0,1

 

 

95,5b

4090

089 01 Svidník

0,1

 

 

96,0b

4091

054/7522552

0,1

 

 

95,5b

 

 

 

 

 

383,5b

Modré

4092

Peter Gergel

1,0

Mod.

 

95,0b

4093

Štúrová 43

0,1

 

 

95,5b

 

919 04 Smolenice

 

 

 

 

 

0907 284 053

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4094

Peter Šimek

0,1

Mod.

 

95,0b

4095

Zalazne 20

0,1

 

 

ned.

 

919 04 Smolenice

 

 

 

 

 

0918 728 427

 

 

 

 

Činčilové

4096

Dávid Jacak

1,0

Činč.

K

95,5b ČC

4097

Matovce 36

1,0

 

K

94,0b

4098

090 42 Okruhle

0,1

 

K

94,0b

4099

0949 792 166

0,1

 

K

93,0b

 

 

 

 

 

376,5b

 

 

 

 

 

 

4100

Jozef Marko

1,0

Činč.

K1

94,5b

4101

Beloveža 90

1,0

 

K1

91,0b

4102

086 14 Bardejov

1,0

 

K1

94,5b

4103

0905 551 384

0,1

 

K1

94,0b

 

 

 

 

 

374,0b

Belgický obor Albín

4104

Lászlo Barcsa

1,0

 

K1

Ned.

4105

Kultyrhaz UT 7

0,1

 

K1

95,5b

4106

3924 Taktakenez, HU

0,1

 

K1

94,5b

4107

0036/303255579

0,1

 

K1

95,5b

 

 

 

 

 

285,5b

 

 

 

 

 

 

4108

Lászlo Barcsa

1,0

 

K2

93,5b

4109

Kultyrhaz UT 7

0,1

 

K2

95,0b

4110

3924 Taktakenez, HU

0,1

 

K2

95,0b

4111

0036/303255579

0,1

 

K2

95,0b

 

 

 

 

 

378,5b

 

 

 

 

 

 

4112

Miroslav Diňa

1,0

 

K1

94,5b ČC

4113

Ľubotín 22/44

0,1

 

K1

95,5b ČC

4114

065 41 Stará Ľubovňa

0,1

 

K1

95,5b ČC

4115

0908 270 264

0,1

 

K1

95,0b ČC

 

 

 

 

 

380,5b

4116

Miroslav Horváth

1,0

 

K1

Ned.

4117

Ul. Svianteka 15

1,0

 

K1

94,5b

4118

085 01 Bardejov

0,1

 

K1

94,5b

4119

0905 270 150

0,1

 

K1

94,0b

 

 

 

 

 

283,0b

4120

Pavel Rečo

1,0

 

K1

95,5b M

4121

Mladežnická 12

1,0

 

K1

95,0b M

4122

040 15 Košice Šaca

0,1

 

K1

96,0b M

4123

0907 900 099

0,1

 

K1

96,5b M Š

 

 

 

 

 

383,0b

 

 

 

 

 

 

4124

Alexander Stecz

1,0

 

K1

ned.

4125

Sídlisko 333

0,1

 

K1

Ned.

4126

044 02 Turňa nad Bodvou

0,1

 

K1

Ned.

4127

0908 987 729

0,1

 

K1

Ned.

 

 

 

 

 

 

4128

Vladimír Vrba

1,0

 

K

94,5b

4129

Luběnice 37

0,1

 

K

94,0b

4130

783 46 Česko

1,0

 

K

95,0b

4131

00420 774 16 99 56

0,1

 

K

95,0b

 

 

 

 

 

378,5b

 

 

 

 

 

 

4132

Miroslav Diňa

1,0

 

 

Ned.

 

Ľubotín 22/44

 

 

 

 

 

065 41 Stará Ľubovňa

 

 

 

 

 

0908 270 264

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4133

Ján Labun

0,1

 

 

95,0b

4134

Pavlovičová 178/18

0,1

 

 

95,0b

4135

089 01 Svidník

0,1

 

 

94,5b

4136

054/7522552

0,1

 

 

95,0b

 

 

 

 

 

 

4137

Peter Mrazik

1,0

 

 

94,5b

4138

Hlavná 590/42

1,0

 

 

94,5b

4139

922 41 Drahovce

0,1

 

 

94,5b

4140

0905 616 012

0,1

 

 

95,5b

 

 

 

 

 

 

4141

Pavel Rečo

1,0

 

 

96,5b Š

4142

0907 900 099

0,1

 

 

95,0b


Výsledky klubových súťaží

Súťaž o MAJSTRA KLUBU v roku 2012

 

Podmienkou v tejto súťaži od roku 2009 bolo vystavenie minimálne 2 kolekcie.

Súťaž sa vyhodnotí vždy na špeciálke klubu. Súťažia len králiky, ktoré v deň výstavy dosiahnu min. 7 mesiacov. Víťazom sa stane ten, kto bude mať súčet ocenených kolekcii najvyšším počtom bodov.

Ďalej pri rovnosti bodov rozhoduje aby boli všetky králiky v súťaži dospelé ,ďalej väčší počet samíc, ich súčet bodov a nakoniec hmotnosť. Ocenenie a poháre získavajú prví traja, ktorí získavajú tituly.

  1. miesto - MAJSTER KLUBU 200
  2. miesto - 1. VICEMAJSTER KLUBU 150
  3. miesto - 2. VICEMAJSTER KLUBU 100
  4. miesto 90
  5. miesto 80
  6. miesto 70
  7. miesto 60
  8. miesto 50
  9. miesto 40
  10. miesto 30

 

  1. miesto - MAJSTER KLUBU Benedikovič Marian 767,0 b BO žel+čier
  2. miesto - 1. VICEMAJSTER KLUBU Marko Jozef 767,0 b BO div+žel
  3. miesto - 2.VICEMAJSTER KLUBU Dinka Jozef 764,5 b BO div+div
  4. miesto Labun Ján 765,5 b BO div+BOA
  5. miesto Vrba Ladislav 760,0 b BOdiv+BOA
  6. miesto Jacak David 757,0 b BOdiv+činč.
  7. miesto Marko Jozef 756,5 b BOdiv+činč.
  8. miesto Barcsa Laszlo 666,5b BOdiv+BOA

Súťaž o ŠAMPIÓNA a ŠAMPIÓNKA KLUBU

Táto súťaž sa vyhodnocuje na klubovej špeciálke, zvlášť BO a BOA. Titul Šampión a Šampiónka klubu môže získať najlepší samec a samica u BO a BOA pri dosiahnutí min. 95 a viac bodov. Pri rovnosti bodov rozhoduje vyšší počet bodov v pozícii, typ a nakoniec hmotnosť. Podmienkou súťaže je vystavenie min. jednej kolekcie staré min. 6 mesiacov. Titul Šampión a pohár získavajú traja najlepší vo svojej kategórii, ostatní do 10. miesta body do súťaže o MEMORIAL GABRIELA SIKSAYA. Titul Šampión a Šampiónka klubu môže získať iba králik, ktorý má už 8 mesiacov a je teda bodovaný vo všetkých pozíciách. Na ďalších poradiach môžu byť aj mladšie králiky s celkovým odhadom bodov v zátvorke, pri 95 b. v zátvorke a 95 už oceneného 8 mesačného králika má prednosť ten starší!

BO DIVOKÉ

Šampión BO

1.

Dinka Jozef

96,5 b

S-2-2

S-4309

14,5 8,20kg

 

2.

Dinka Jozef

96,0 b

S-2-2

S-4311

15,0 8,10kg

 

3.

Marko Jozef

96,0 b

S-1-2

S-6002

14,5 8,80kg

 

4.

Marko Jozef

96,0 b

S-2-2

S-9010

14,5 8,70kg

 

5.

MarkoJozef

96,5 b

S-2-2

S-9006

14,0 8,20kg

 

6.

Dinka Jozef

96,0 b

S-2-2

S-9202

14,0 8,00kg

 

7.

Marko Jozef

96,0 b

S-1-2

S-8901

13,5 8,70kg

 

8.

Vrba Vladimír

/96,0 /b

S-5-2

S-5802

6,40kg

 

9.

Ondrusek Miroslav

95,5 b

S-3-2

S-2601

15,0 9,40kg

 

10.

Barcsa Laszlo

95,5 b

S-2-2

S-9129

14,5 9,10kg

 

 

Šampiónka BO 

1.

Marko Jozef

96,5 b

S-1-2

S-3207

14,5 8,20kg

2.

Barcsa Laszlo

96,0 b

S-2-2

S-9134

14,5 8,60kg

3.

Marko Jozef

96,5 b

S-1-2

S-6007

14,5 7,80kg

4.

Dinka Jozef

95,5 b

S-2-2

S-6205

14,5 7,90kg

5.

Dinka Jozef

95,5 b

S-2-2

S-6207

14,5 7,80kg

6.

Šimek Peter

95,5 b

S-3-2

S-9213 292921392137404

14,5 7,50kg

7.

Vrba Vladimír

/95,5/ b

S-5-2

S-5810

6,40kg

8.

Barcsa Laszlo

95,0 b

S-2-2

S-9132

14,5 8,90kg

9.

Dinka Jozef

95,0 b

S-2-2

S-9204

14,5 8,10kg

10.

Šimek Peter

95,0 b

S-3-2

S-2403

14,5 7,50kg

 

 Farebné 1.0

 

1.

Benedikovič Marian

97,0 b

S-3-2

S-315 14

15,0 7,90kg

2.

Benedikovič Marian

96,5 b

S-2-2

S-4332

15,0 8,20kg

3.

Marko Jozef

96,0 b

S-2-2

S-3220 14

14,5 8,00kg

4.

Benedikovic Marian

95,5 b

S-2-2

S-6208

15,0 7,90kg

5.

Benedikovič Marian

95,5 b

S-2-2

S-4331

14,5 7,70kg

6.

Jacak David

95,5 b

S-2-2

S-4501

14,5 7,20kg

7.

Liščak Ladislav

95,5 b

S-3-2

S-1803

14,0 7,90kg

8.

Liščak Ladislav

95,5 b

S-3-2

S-1804

14,0 7,30kg

9.

Marko Jozef

95,5b

S-4-2

S-3243

7,20kg

10.

Benedikovič Marian

95,0b

S-3-2

S-316

14,0 7,40kg

 

Farebné 0.1

1.

Labun Ján

96,5 b

S-3-2

S-7417

14,5 7,40kg

2.

Liščak Ladislav

96,5 b

S-3-2

S-1804

14,0 8,00kg

3.

Marko Jozef

96,5 b

S-2-2

S-3222

14,0 7,20kg

4.

Benedikovič Marian

96,0 b

S-3-2

S-316

14,5 7,10kg

5.

Labun Ján

95,5 b

S-3-2

S-7419

14,0 7,40kg

6.

Benedikovic Marian

95,5 b

S-2-2

S-6210

14,5 7,40kg

7.

Benedikovic Marian

95,5 b

S-3-2

S-317

14,5 7,30kg

8.

Labun Ján

95,5b

S-3-2

S-7418

14,5 7,10kg

9.

Labun Ján

95,5b

S-3-2

S-7420

14,5 7,00kg

10.

Andraščik Marian

95,0b

S-3-2

S-4816

14,0 7,10kg

 

Šampión BOA

1.

Rečo Pavel

95,5 b

S-1-2

S-7010

2.

Rečo Pavel

95,0 b

S-1-2

S-7004

3.

Vrba Vladimír

95,0 b

S-4-2

S-7308

4.

Diňa Miroslav

94,5 b

S-3-2

S-4901

5.

Vrba Vladimír

94,5 b

S-4-2

S-7306

 

Šampiónka BOA

1.

Rečo Pavel

96,5 b

S-1-2

S-7004

2.

Rečo Pavel

96,0 b

S-1-2

S-7007

3.

Barcsa Laszlo

95,5 b

S-2-2

S-7033

4.

Barcsa Laszlo

95,5 b

S-2-2

S-6938

5.

Diňa Miroslav

95,5 b

S-3-2

S-4902

6. 

Diňa Miroslav

95,5b

S-3-2

S-4903

7.

Labun Ján

95,0b

S-1-2

S-6912

8.

Labun Ján

95,0b

S-1-2

S-6913

9

Diňa Miroslav

95,0b

S-3-2 

S-4904

10.

Vrba Vladimír

95,0b

S-4-2 

S-7308


Súťaž o najlepšieho chovateľa Belgických obrov v roku 2012 o 

MEMORIAL GABRIELA SIKSAYA

9.ROČNÍK

Je to najstaršia a súčasne najťažšia klubová súťaž pomenovaná po dlhoročnom výbornom chovateľovi klubu chovateľov BO na Slovensku Gabrielovi Siksayovi. Vyhodnocuje sa v nej celoročná práca všetkých členov klubu vo všetkých súťažiach.

Propozície súťaže:

  1. Súťaž o pohár Predsedu klubu: ​​​
    • ​1. miesto 100 bodov
    • každé ďalšie miesto -10 bodov
  2. Súťaž o Šampióna a Šampiónku klubu:
    • ​1. miesto 100 bodov
    • každé ďalšie miesto -10 bodov
  3. Súťaž o Majstra klubu:​
    1. miesto 200
    2. miesto 150
    3. miesto 100
    4. miesto 90
    5. miesto 80
    6. miesto 70
    7. miesto 60
    8. miesto 50
    9. miesto 40
    10. miesto 30
  4. Za uznaný P-chov 30 bodov
  5. Za povolený V-chov 20 bodov
  6. Za vystavenie kolekcie na CV – mláďat (za každú) 20 bodov
  7. Za čestnú cenu CV – mláďat 30 bodov
  8. Za víťaznú kolekciu na CV – mláďat 50 bodov
  9. Za víťaza výstavy na CV – mláďat 100 bodov
  10. Za vystavenie na špeciálke resp. Celoštátnej V. 30 bodov
  11. Za čestnú cenu na špeciálke resp. Celoštátnej V. 50 bodov
  12. Za víťaznú kolekciu na špeciálke resp. Celoštátnej V. 80 bodov
  13. Za víťaza výstavy resp. Šampióna Slovenska 100 bodov
  14. Za vystavenie kolekcie na Európskej výstavy 50 bodov
  15. Za výťaza, šampióna Európskej výstavy 200 bodov
  16. Za majstra Európskej výstavy
  17. Za čestnu cenu alebo ine ocenenie pri EV 100 bodov
  18. Za účasť na členskej schôdzi 20 bodov
  19. Za registráciu jedného králika 1 bod

    MEMORIAL VLADIMÍRA STRCOŇA

Je to nová súťaž ktorá bude pod zašitou predsedu klubu, ako viete pán STRCON Vladimír bol prvým zahraničným členom ktorý bol v našom klube BO a BOA na Slovensku. Bol to môj veľmi dobrý blízky priateľ a chovateľ s ktorým sme sa roky navštevovali, chodili na nemecké výstavy a navštevovali nemeckých chovateľov. Bol oporou nielen mojou ale viacerých chovateľov ktorým roky dodával kvalitne králiky zo svojho chovu.

Súťaž Memoriál Vladimíra Strcona bude spočívať v tom že ju získa najlepší zahraničný chovateľ v klube BO a BOA na Slovensku zo súťaže o najlepšieho chovateľa za cely rok.

Pre rok 2012 tento pohar ziskáva:

BARCSA LASZLO z Maďarska

 

Predseda klubu BO a BOA
MARKO Jozef

Výsledky v súťaži 9. ročnik Memorial Gabriela Syksaya

 

Uznesenie z členskej schôdze konanej v Ružomberku z dňa 17.03.2012

Členská schôdza berie na vedomie:

  1. správu o hospodárení

  2. správu o registrácii

  3. správu o činnosti klubu

  4. vyhodnotenie klubových súťaží

  5. schvaľuje nových členov klubu BO a BOA

 

Členská schôdza schvaľuje:

  1. Zabezpečiť špeciálku klubu v roku 2013 po dohode s členmi klubu

  • Z: Výbor klubu
  • T: r. 2013
  1. Zabezpečiť ceny pre klubové súťaže v roku 2013

  • Z: Výbor klubu
  • T: Najbližšia špeciálka
  1. Revíznej komisii raz ročne vykonať revíziu finančných prostriedkov

  • Z: Revízna komisia
  • T: rok 2013
  1. Spracovať a vydať klubový spravodaj

  • Z: Výbor klubu
  • T: 30.3.2013

    Ako sa bude súťažiť o klubové súťaže v roku 2013

    Súťaž o POHÁR PREDSEDU KLUBU

úťažiť sa bude v štvorčlenných súrodeneckých kolekciách alebo v kolekciách 2 + 2 súrodenci. Víťazom sa stáva kolekcia s najvyšším súčtom bodov. Pri rovnosti bodov dvoch alebo viac kolekcií má prednosť kolekcia, kde je väčší počet samíc, ďalej vyššie ocenenie najlepšej samice, typ a nakoniec hmotnosť.

BO a BOA sa vyhodnocujú od roku 2005 , prví traja obdržia pohár, ostatní do 10. miesta obdržia body, ktoré sa započítajú do súťaže o MEMORIAL GABRIELA SIKSAYA. 

  1. miesto 100
  2. miesto 90
  3. miesto 80
  4. miesto 70
  5. miesto 60
  6. miesto 50
  7. miesto 40
  8. miesto 30
  9. miesto 20
  10. miesto 10

Súťaž o MAJSTRA KLUBU

Podmienkou súťaže od roku 2009 je vystavenie minimálne dvoch súrodeneckých kolekcií, alebo kolekcii 2+2. Pri vystavení dvoch a viac kolekcií sa do súťaže započítavajú 2 najlepšie avšak pri vystavení viac kolekcii sa  môže aj viackrát objaviť v prvej bodovanej desiatke kolekcii.

Možnosti zloženia kolekcií:

  1. 2 súrodenci BO + 2 súrodenci BO ( v jednej farbe BO môžu byť divoké, železité, čierne, činčilové, žlté, modré, šedo modré)

  2. 2 súrodenci BOA + 2 súrodenci BOA

  3. 4 súrodenci z jedného vrhu ( v jednej farbe BO a BOA môžu byť biele, divoké, železité, čierne, činčilové, žlté, modré, šedo modré )

 

Súťaž sa vyhodnotí vždy na špeciálke klubu. Súťažia len králiky, ktoré v deň výstavy dosiahnu min. 7 mesiacov. Víťazom sa stane ten, kto získa v kolekcií najvyšší súčet bodov.

Pôvod samcov zakladateľov jednotlivých línii na Slovensku BO

Č. Línie

Ľ. Ucho

P. ucho

Chovateľ

Krajina pôvodu

Majiteľ

2

1.9.7

Z-434

Henigen

SRN

Kyzek F.

3

C-1-0

P-24

Cihlař J.

Česko

Pieger E.

4

2.7.53

B-365

Seiler J.

SRN

Marko J.

5

1.0.13

W 488

Molers

SRN

Stecz A.

6

1.0.10

W 690

Reiss

SRN

Vrba V.

7

0.1.6

R 347

Biefel

SRN

Marko J.

8

 

 

 

 

 

9

S-1-1

27-32

Bolya

Slovensko

Mojcher Ľ.

10

2.9.25

K 64

Schleicher

SRN

Duraj J.

11

 

 

 

 

 

12

C-1-1

S-131

Vanek

Česko

Ondrušek M.

13

4.9.18

Z 258

Wildman

SRN

Šimek P.

14

 

 

 

 

 

15

2.0.3

U-86

Jensen

SRN

Benedikovič M.

16

1.3.9

W-328

Mölers

SRN

Dinka J.

17

2.6.24

B-636

Roder

SRN

Barcsa L.

18

1.8.13

B 662

Stocker

SRN

Hrabovský

19

2.4.18

B-365

Seiler

SRN

Barcsa

20

 

 

 

 

 

21

4.5.35

N-20

Keisling

Rakúsko

Kyzek F.

22

2.3.8

S-323

Dresel

SRN

Kuszy I.

23

1.8.48

T-8

Wechselberger

SRN

Meško I.

24

3.7.43

B 914

Gutman

SRN

Strcoň V.

25

2.6.11

B 636

Roder

SRN

Strcoň V.

26

2.3.82

K-19

Fischer

SRN

Strcoň V.

27

3.8.3

B-53

Dornscheit

SRN

Barcsa L.

28

3.4.2

W-11

Reiter

Rakúsko

Palacka

29

1.6.19

E-54

Knoll

Rakúsko

Hric R.

30

 

 

 

 

 

31

1.8.2

B 842

Polster

SRN

Sliacky M.

32

2.1.10

T 460

Miller

SRN

Marko J.

33

2.2.110

W 488

Hagenk

SRN

Hrabovsky M.

34

1.9.39

S-68

Talik

Poľsko

Hrušik M.

35

1.0.15

RN 25

Stumm

SRN

Marko J.

36

1.9.26

K 7

Puchnitz

Rakúsko

Buček M.

37

3.7.71

K-64

Schleicher

SRN

Barcsa

38

1.0.80

U 86

Postel

SRN

Hrabovsky M.

39

4.1.49

F-37

Gerlof

SRN

Marko J.

40

1.8.1

P 108

Betz

SRN

Barcsa L.

41

 

 

 

 

 

42

1.9.5

Z 3

Schurle

SRN

Strcoň V.

43

3.9.62

T-596

Hartleb

SRN

Marko J.

44

2.9.266

F 61

Kremer E.

SRN

Barcsa.

45

1.9.10

R 347

Biefel

SRN

Nitray J.

46

2.8.41

B 669

Bruner

SRN

Dinka J.

47

 

 

 

 

 

48

H-2-4

KA-46

Kirali

Maďarsko

Hegyi

49

4.1.7

B-784

Barke B.

SRN

Janoušek

50

4.6.48

S-251

Vogel

SRN

Davala

51

1.4.22

B-784

Barke

SRN

Barcsa

52

3.0.103

B-104

Knappe M.

SRN

Marko J.

53

1.9.11

F 53

Meier

SRN

Koraczynski

54

1.1.7

B-1201

Geis

SRN

Hrabovsky M

55

3.2.68

B-662

Stocker

SRN

Marko J.

56

1.1.15

B-363

Luley

SRN

Fedor

57

1.2.3

E-1

Haber Korn

Rakúsko

Barcsa L.

58

4.1.77

HH-44

Schenken

SRN

Vrba V.

59

1.0.15

T-8

Wechselberger

Rakúsko

Marko

60

1.9.109

F 61

Kremer E.

SRN

Marko J.

61

4.0.11

B-138

Kink A.

SRN

Fedor

62

1.9.66

F 61

Kremer E.

SRN

Marko J.

63

2.6.94

D-706

Kilian

SRN

Hrabovský

64

4.3.56

Z-456

Máhr

SRN

Hrabovský M.

65

0.0.1

W 712

Twent

SRN

Marko J.

66

1.3.9

B-140

Jambor

SRN

Marko J.

67

 

 

 

 

 

68

1.3.13

B-697

Kilinger

SRN

Strcoň V.

69

2.3.17

K-84

Schleicher

SRN

Barcsa L.

70

3.4.135

D-706

Kilian

SRN

Barcsa

71

1.9.17

S 376

Steidel

SRN

Benedikovic

72

2.9.75

S-93

Koraczynski

Poľsko

Jurkovič

73

 

 

 

 

 

74

1.0.13

P-53

Scheithe

SRN

Marko J.

75

 

T-6

Bliem

Rakúsko

Marko J.

76

3.2.38

S-323

Dressel

SRN

Strcoň V.

77

1.1.26

B-106

Knappe

SRN

Hrabovsky M.

78

1.5.5

B-206

Engelniederhammer

SRN

Marko J.

79

1.9.5

RN 25

Klink

SRN

Hrabovský

80

1.4.52

T-8

Wechselberger

Rakúsko

Marko J.

81

1.1.7

Z- 212

Schlegl

SRN

Jacak D.

82

1.6.19

F-37

Gerlof

SRN

Barcsa L.

83

4.5.82

B 755

Schon

SRN

Barcsa L.

84

3.5.33

B 718

Hindringer

SRN

Marko J.

85

2.5.18

B 755

Prufling H.

SRN

Hrabovský

86

 

 

 

 

 

87

 

 

 

 

 

88

1.7.8

E-54

Knoll

Rakúsko

Duraj J.

89

4.7.209

F 61

Henn H.

SRN

Marko J.

90

 

 

 

 

 

91

1.9.26

F 37

Gerloff W.

SRN

Barcsa L.

92

1.9.3

W 712

Twent

SRN

Barcsa L.

93

2.7.21

K 64

Schleicher

SRN

Marko J.

94

1.7.10

HB 25

Hini H.

SRN

Marko J.

95

 

 

 

 

 

96

3.8.49

F 37

Gerlof W.

SRN

Marko J.

97

3.8.28

B 1346

Hartman

SRN

Marko J.

98

1.9.40

F 61

Kremer E.

SRN

Hrabovský M.

99

3.1.107

F 158

Kremer E.

SRN

Marko J.

 

Pôvod samcov zakladateľov jednotlivých línii na Slovensku BOA

Č. Línie

Ľ. Ucho

P. ucho

Chovateľ

Krajina pôvodu

Majiteľ

30

1.8.54

E-54

Knoll E.

Rakúsko

Stecz A.

31

 

 

 

 

 

32

1.7.2

B-206

Riedl

SRN

Diňa M.

33

1.0.1

B 492

Barthel

SRN

Stecz A.

34

 

 

 

 

 

35

2.0.32

B 492

Barthel

SRN

Hrabovsky M.

36

 

 

 

 

 

37

3.9.91

E 54

Mahringer

Rakúsko

Budoš J.

38

3.0.32

F-61

Knust

SRN

Hrabovsky M.

39

1.1.2

P 51

Weith

SRN

Hrabovský M..

40

C-1-0

S-42

Mikešová

Česko

Budoš

41

 

 

 

 

 

42

1.8.1

Z 434

Heniger

SRN

Horvath M.

43

1.9.5

B 492

Barthel

SRN

Vrba V.

44

2.1.41

P 6

Degen

SRN

Vrba V.

45

2.0.8

F 61

Lemke

SRN

Koracsynski

46

1.6.2

S-251

Vogel G.

SRN

Hrabovský M.

47

1.8.7

B 206

Riedl

SRN

Vrba V.

48

1.8.12

H-56

Ovari

Maďarsko

Stecz A.

49

1.1.16

V 11

Wachter

SRN

Diňa M.

50

2.6.14

W-446

Rautenberg

SRN

Labun J.

51

2.1.22

Z 258

Widman

SRN

Hrabovsky M.

52

 

 

 

 

 

53

SL.5.9

W-13

Klaczynski P.

Polsko

Klaczynski P.

54

1.9.12

B 108

Hotezberger

SRN

Horvath M

55

2.0.26

F 61

Lemke

SRN

KlaczynskiP.

56

 

 

 

 

 

57

2.5.21

Z 258

Widman

SRN

Labun

58.

2.4.46

R 347

Biefel

SRN

Dzudzia

59

3.5.16

RN 19

Boden

SRN

Diňa M.

60

2.6.53

F-61

Knust

SRN

Labun

61

2.7.4

B 108

Hotzelsperger

SRN

Barcsa L.

62

2.7.9

B 492

Barthel

SRN

Vrba V.

63

 

 

 

 

 

64.

1.7.40

F 61

Knust

SRN

Labun J.

65.

2.7.105

E 54

Mahringer

Rakúsko

Labun J.

66.

 

 

 

 

 

67.

2.8.1

B-53

Preisacher

SRN

Labun J.

68.

1.8.3

B 33

Hartman

SRN

Hrabovský

69.

3.1.15

B-24

Karnich

SRN

Labun J.

70.

2.1.29

E 54

Mahringer

Rakusko

Rečo

71.

4.1.14

S-563

Reich

SRN

Klaczynski P.

72.

1.1.3

K-24

Roth

SRN

Barcsa L.

73.

2.1.9

S 70

Talik

Polsko

Vrba V.

74.

6.1.32

S-563

Reich

SRN

Klaczynski P.

75.

2.2.10

I-5

Lipinski

SRN

Klaczynski P.

76.

1.6.19

F 37

Gerloff

SRN

Stecz

 

Pôvod samcov zakladateľov jednotlivých línii na Slovensku BO činčilové 

33.

1.9.12

B 718

Strunz

SRN

Hrabovský M.

34.

 

 

 

 

 

35.

4.9.17

B492

Barthel

SRN

Hrabovský M.

45.

1.1.13

U-86

Papenfus

SRN

Marko J.

46.

S-2-8

S-4601

Marko

SRN

Marko J.

47.

S-2-8

SL-2

Marko

Slovinsko

Marko J.

48.

3.8.14

H-178

Christmann

SRN

Marko J.

51.

2.1.22

Z-258

Widman

SRN

Hrabovský M.

55.

4.4.30

B 718

Weinert

SRN

Hrabovský M.

58.

4.0.46

H 178

Christman

SRN

Marko J.

63.

3.6.160

D 706

Kilian

SRN

Marko J.

66.

2.7.10

B 151

Haringer

SRN

Hrabovský M.

67.

 

 

 

 

 

68.

1.8.3

B 33

Hartman

SRN

Hrabovský M.

69.

 

 

 

 

 

82.

1.6.19

F 37

Gerlof

SRN

Stecz A.


 

Správa registrátora

V roku 2012 bolo zaregistrovaných 1213 belgických obrov z toho bolo BOA 222ks,42 ks činčilových a divokých spolu zo železitými a čiernymi 949ks,čo je pokles oproti roku 2011 o 29ks králikov. Počas roku boli udelené čísla línii, naopak línie v ktorých sa 5 rokov neregistrovalo zanikli a číslo sa dáva novému plemenníkovi. Poplatok za kus v roku 2013 je 10 centov + poštovné. U zahraničných králikov je potrebné zasielať minimálne oceňovací /prefotený/lístok .Upozorňujem na včasné zasielanie rodokmeňov, tri mesačné mláďatá už budem vracať nepotvrdené. Pre pracovnú zaneprázdnenosť na počkanie u mňa doma už robiť nebudem, iba po predchádzajúcej dohode.

Hrabovský Miroslav
registrátor klubu BO a BOA

 

4.Bundes-Rammlerschau v Nemecku sa uskutočnila v Oldenburgu 02-03.februara 2013 bolo tam vystavených 208 ks králikov-samcov z toho112ks divokých,22ks železitých,2ks čierných,1ks modrých,1ks sivo modre,7ks činčilových,28ks žltých,35ks bielych, z toho predajných 144ks čo predstavuje 69,23% vystavených Belgických Obrov. Veľmi pekných králikov vystavoval KREMER Ewald,HARTLEB Werner ,LOHSE Jurgen, MATTHIAS Lutz a HEGEMAN Heinz všetky na tom boli výborne hmotnostne 0d 8,60kg-9,80kg s dobrým koreňom a peknými otvorenými ušnicami a v dobrej srsti.

  • BUNDES SIEGER:
    • divoké HEGEMAN Heinz 97,5b 8,70kg W 354 2.2.99
    • železité REICH Thomas 97,5b S 563 5.2.17
    • biele LIPINSKI Dietrich 97,0b I 5 1.2.1

  • KLASSEN SIEGER:
    • divoké HARTLEB Werner 97,0b 8,70kg T 596 2.2.39

Ďalšie ceny uvedené na jedincov

  • Divoké
    • LOHSE Jurgen 97,0b 9,40kg F 100 3.2.21
    • ​​LOHSE Jurgen 97,0b 8,90kg F 100 1.2.6
    • HARTLEB Werner 97,0b 9,30kg T 596 2.2.28
    • HARTLEB Werner 97,0b 8,70kg T 596 1.2.18
    • RUMENAPP Detlef 97,0b 8,60kg T 596 3.2.54
    • KREMER Ewald 97,0b 9,80kg F 53 1.1.39
    • MATTIAS Lutz 97,0b 8,60kg G 7 1.2.4

  • Železité
    • EGGERKING Rolf 97,0b I 47 4.2.82
    • Biele REICH Thomas 97,0b S 563 3.2.16
    • GROENEWOLD Reiner97,0b I 43 1.2.1

Menný zoznam členov klubu BO na Slovensku pre rok 2013

Priezvisko

Krstné meno

Adresa

Mesto

PSČ

Kontakt

ANDRAŠÍK

Marian

Zátočie 384

Jablonica

906 32

0903 976 073

BALINT

Juraj

1.Mája 14

Rozhanovce

044 42

 

BARANAI

Péter

Józef Atila ut 1

Borsárkany (HU)

9167

baranyai9@mail.datanet.hu

BARCSA

Lászlo

Kultyrhaz

Taktakenez (HU)

UT7,3924

0036/303255579

BENEDIKOVIČ

Marian

Pivovarska 4

Smolenice

919 04

0907 897 955

BUČEK

Mikuláš

Dargov220

Dargov

076 61

056/6783553

0903 974 357

BUDOŠ

Jozef

Raková

Čadca

023 51

0907 811 580

CECH

Ján

Skalité 1030

Skalité

023 14

0905 431 494

ČEPIGA

Milan

kpt.Nálepku 64

Bardejov

085 01

054/4727870

ČUJAS

Anatoli

ul.Prometárska 36Feski

Charkov (UA)

 

0038/576495481

DAVALA

Ladislav

Brehovská2217

Trebišov

075 01

056/4932642

DAVALA

Juraj

Jatková539/20

Trebišov

075 01

0907133470

DIŇA

Miroslav

Ľubotín22/44

Ľubotín

056 41

0908 270 264

DINKA

Jozef

Boreková 59

Bratislava

821 06

0907 222 250

DOLNÍK

Pavol

Kunerád 217

Rajecké Teplice

01313

0903 567 743

DURAJ

Jaroslav

Bernoláková 2609

Čadca

022 01

0907 521 066

DZUDZIA

Miroslav

Ružová 22

Trebišov

075 01

0905 838 573

FANO

Štefan

Na Salaš 1350/1A

Bytča

014 01

0905 839 104

fano@drevovzroba.eu

GERGEL

Igor

Štúrová 43

Smolenice

919 04

0907 284 053

GĽABA

Vincent

Kokošovce 104

Kokošovce

082 52

051/7798366

GONGOL

Štefan

Lekárovce 482

Lekárovce

072 54

 

GUBAČ

Jozef

Kendice 305

Kendice

082 01

051/7797338

ing. HAUSLEITNER

Roman

Tatranská 32

Nové Zámky

940 81

0918 873 651

hausleitner@azet.sk

HOMOLA

Peter

Svrčinovec 947

Svrčinovec

023 12

0904 862 290

HORVATH

Miroslav

ul.Svianteka 15

Bardejov

085 01

0905 270 150

HRABOVSKÝ

Miroslav

Bracovce 89

Bracovce

072 05

056/6495106

HRUŠÍK

Milan

Rieka 2336

Čadca

022 01

041/4331148

0907 246 246

JACAK

Dávid

Matovce 36

Okruhle

090 42

0949 792 166

0918 081 522

JACAK

Jozef

Matovce 36

Okruhle

090 42

0949 792 166

0918 081 522

JURKOVIČ

Róbert

Tatranská 271

Spišská Stará Ves

061 01

0904414 281

KANCNÝŘ

Jozef

Makov 13

Čadca

023 56

 

KEREKES

Krisztian

 

 

 

 

KLACZYŇSKI

Pavel

Aleks.Kuj

KUCZEK 20 (PL)

 

512 493 995

KORACZYŇSKI

Gregorz

ul.Ježvnowa 32

Bielsko-Biela (PL)

43-300

0048 601 478 356

KORDULIAK

Miroslav

Klokočov

Čadca

023 22

0918 910 017

KORYTA

Ján

Svrčinovec 694

Čadca

022 01

041/4327834

KRIŠTOFÍK

Milan

Za Mlyrová 69/2

Terchová

013 06

0911 790 412

mkristofik@stonline.sk

KUBAŠKA

Miroslav

17.Novembera

Čadca

022 01

 

KUSZI

Ivan

Školská 38

Horná Kráľová

951 32

0908 737 511

KYZEK

František

Mlošová 2561

Čadca

072 01

 

LABUN

Ján

Pavlovičová 178/18

Svidník

089 01

054/7522552

0907 359 680

LIŠČAK

Ladislav

U Halušky 1271

Raková

023 51

041/25314

MARKO

Jozef

Beloveža 90

p.Hažlín

086 14

054/4797261, 0905 551 384

markojozef99@gmail.com

MARKO

Kristian

Beloveža 90

p.Hažlín

086 14

0905 551 384

MEŠKO

Ivan

Duchnovičová 175

Rakošino-Ruské Mukačevo (UA)

 

00380505428084

00380313174638

MOJCHER ml.

Ľubomír

Hromoš 85

Hromoš

065 45

0949 319 101

MOJCHER st.

Ľubomír

Hromoš 85

Hromoš

065 45

0944 123 866

MRÁZIK

Peter

Hlavná 590/42

Drahovce

922 41

0905 616 012

skuro.peter@gmail.com

NITRAY

Jozef

Štúrová 22

Sobrance

073 01

056/6523686

OLEJNÍK

Vitalij

Budenogo119

Nezin (UA)

 

00380681297559

ONDRUŠEK

Miroslav

Raková 839

Raková

023 51

0908 599 835

PETER

Rastislav

Pichné 105

Snina

069 01

057/7685908

PIEGER

Emil

SNP-17

Gelnica

056 01

053/4821366

0904 170 261

PIGULA

Silvester

Ličartovece 18

Lemešany

082 03

0907 903 978

POLJAK

Juraj

Minaj 48

Minaj

 

 

RAMSA

Jozef

Klokočov 1038

Čadca

023 22

0908 511 641

REČO

Pavol

Mladežnická 12

Košice Šaca

040 15

0907 900 099

SLEPÁK

Peter

Pusté Čemerné 70

Pusté Čemerné

 

056/64491019

0915 483 882

SLIACKY

Milan

Karola Sarvu 8/25

Ružomberok

034 01

0915 813 806

SLONČÍK

Ján

Raková

Čadca

022 01

0907 875 729

STECZ

Alexander

Sídlisko 333

Turňa nad Bodvou

044 02

0908 987 729

turnatechnické@azet.sk

Ing. TUROŇ

Anton

Baničova 19

Žilina

010 15

0911 501 460

turon@sudnyznalec.sk

ŠARO

Ľubomír

Čajkovského 12

Prešov

080 05

0905 604 930

ŠIMEK

Peter

Zalázne 440/20

Smolenice

919 04

0918 728 424

lubos.simek@azet.sk

VARGA

Aurel

Magurská 8

Košice

040 00

 

VOĽANSKÝ

Róbert

Magurská 4

Košice

040 01

 

VRBA

Vladimír

Lubenice 37

Tešetice (CZ)

783 46

00420774169956